29
Jan 10

Talbot – Combat Zen Speech (2010)

Combat Zen Speech

Talbot, üks Eesti edukamaid ja unikaalsemaid artiste alternatiivmuusika dimensioonis, lõpetanuna äsja arvukatest (14!) kontserditest koosnenud Euroopa tuuri, on peagi suundumas uuele ja veelgi suuremale (20 esinemist + lisa) samalaadsele ringreisile. Kõike seda ikka põhjusega, sest on jõutud elujoone kõvera kõrgemaisse punkti, kust saab ainult veel kõrgemale kulgeda – tagasi oleks liiga häbiväärne minna. Debüütalbum “EOS“, mida on võimalik omastada materiaalsel kujul alates märtsikuust, on tähtis sündmus nii bändile endale kui selle fännidele. “Combat Zen Speech” on esimene singel sellelt peagi ilmuvalt albumilt, andes linnulennult aimu, mida sellelt oodata võiks.

Mulle ei meeldi ennast üldiselt tsiteerida – kellele meeldiks -, kuid seekord olen ma sunnitud seda tegema:

“See maailm, mida Talbot näitas, oli liiga sürrealistlik ja ebareaalne, et olla siin ja praegu. Ühel hetkel avastad ennast sügavast ja kõledast kriidiajastu mahedalt lõhnavast sõnajalametsast – ligi 70 miljonit aastat modernse tsivilisatsioonini. Kuuled lähenevaid tiivalööke, tugevalt implusseerivaid, vaimu vappumapanevaid tumedaid õhuvoole. Äkki kostuvad kiledad kriisked ja tunned kuis üle pea lendava olendi tiibadest laskuv õrn õhuvool sasib sinu juukseid. Hiiglaslik lendav pterosaurus. Sinu uus sõber kaugeneb tugevate tiivalöökide saatel aina rohkem, jättes hirmunud väriseva sinu oma seljataha. Veel leiab ta hetke, et keerata oma pea ja saata sinu poole oma verdtarretav kriise. Hirm, metsik hirm viib sinu mõistuse. Ärgates pole enam sumedat metsa ega hiidlindu. Tagasi reaalsuses.”

Jah emotsioonid – sügavamad ja jäävamad kui tegelikud mälestused – kehvast mälust olenemata, mäletan emotsioone, mida kogesin paar kuud tagasi, seostades neid nüüd stoiliselt looga “Combat Zen Speech“. 11 minutit ja 28 sekundit pikk evolutsioonilise maailmakäsitluse eepos jutustab nii mõndagi. Alguses justkui kõikehaarav üldistamatuse ja olematuse kogum ennem Suurt Pauku, seejärel pulbitsev ja endale teed rajav puberteediküps mateeria, rahunedes ja võttes füüsilise vormi alles peale miljardeid aastaid astraalset ehitustööd. Emotsioonid tekivad tühjusest, et täita tühjust, vajamata eksisteerimiseks mateeriat, olles olematu tühjus. Olematu tühjus, mis täidab mateeriast täidetud tühjust.

Et mõista olematut tühjust nimega “Combat Zen Speech“, ei pea üldsegi palju mõtlema. Tuleb ennast vaid last kanda atmosfääri laineharjal ning kuulata, mida sulle räägitakse. Lihtsa ja konkreetse struktuuriga, kasvades ja kahanedes nagu kosmiliselt gravitatsioonist tekitatud looded.

Talbot

Sinku saab alla laadida siit, ilma vereandamita. Arhiivist leiab digitaalse MP3 vormingus audioraja (võiks olla kõrgema kvaliteediga tegelikult) ning seonduva graafilised visandid. Teine, lihtsam võimalus, on kuulata uut lugu bändi MySpace lehel.

Tartu mail saab tulilinnu armulikust ja armutust kogeda juba üsna peagi, nimelt 17. märtsil klubis Plink Plonk. Väärt külastamist on see üritus ainuüksi põhjanaabrite Temples-i pärast, kelle esiküllitisest kirjutasin lühidalt siin.

Hinnang: 5/5

Talboti kodulehekülg
Talbot @ MySpace
Talbot @ Twitter
Talbot @ Facebook

1 arvamus

  1. […] May the bird of Tartu was gracious and quite ruthlessly to experience the near future, namely the 17th March Plink Plonk club. This event is worth the visit alone, the northern Temple-I, whom I wrote a brief esiküllitisest here. Link: http://kiirtee.bytemob.net/2010/01/talbot-combat-zen-speech-2010/ […]

Jäta oma arvamus