10
Mar 10

Talbot – EOS (2010)

Talbot - EOS (2010)

01. Threshold
02. Cayenne
03. Observer X
04. EOS
05. Combat Zen Speech
06. The Van Of Pleasant Living
07. Coach

Monstroosne Horizon ja noobel Lago (duo enda naljatlev võrdlus) – nüüdseks koolnud Briti-Prantsuse juurtega automargi Talbot kaks vastandlikku mudelit; juhtumisi aastaid kümme või nii tagasi, oli mu onul lilla Horizon: tolle toorus ja kandilisus ei lähe silme eest niipea veel ära; Eesti Talbot, põhimõttekindel, eksperimenteeriv, teadvuse piire ja taluvust proovile panev Do-It-Yourself “doominoduo” põhjarannikult, ei ole kaugeltki hinge heitnud, õigupoolest, on elus ning kasvab päev-päevalt lapseohtu noorukile omase agressiivsusega. Talbot võib vabalt olla samal ajal nii Horizon kui Lago – hübriid üksteisele vastanduvast robustsusest ja elegantsist, otsekui groteskse kehaehitusega ja kuldsete helkivate sulgeda ehitud sümbolistlik nokaline, millel on kanda substantsionaalne roll bändi visuaalses identiteedis.

Tulilind on alati olnud müüt. Müüdid kätkevad endas põnevust ja salapära, aga needki ei ole surematud ja võivad surra. Keegi ei ole pistodaga läbistanud fööniksi südant – legend elab -, kuid siiski on see murtud. Müüt on nagu inspiratsiooni ema, kes sind vajadusel toidab, katab ja õpetab. Ja kui kätte jõuab ükskord päev, millal vanust on piisavalt, et enda teekonda alustada, võtad sa kaasa osa ema südamest, inspiratsioonist, ja teadmistest, mis teevad sinust ühe väärt fööniksipoja või -tütre, sellel õilsalt valitud rajal. Koha kaitsva tiivulise asemele võtab uus müüt. Vastu vaatab sootuks realistlikum maailm, külm irve näol, kuulutamas ikkest vabanemist ja samas justkui teisalt lähenevat kaamost. Kas fööniksipoeg suudab seda ühtäkki õlule asetatud koormat kanda? “Tundra” epohh oli noorukestele tulilinnupoegade esimene katsetus leidmaks kontakti tegeliku maailmaga. Toores, ilutsev ja võluv, ent meelsamini kuulub too eilsesse päeva. “EOS” seevastu – paistab silma küpsusega, mitmekülgsete teadmistega, sihikindlusega ja hea enesevalitsemisega, teades kunas mida teha ja öelda. Talbot on ainuõigel teel, saamaks ise ühel päeval müüdiks. Muusikaline intellekt, mis pidevalt ei arene, ei oma lootust väga pikale elulõngale – Talbot aga areneb.

44 minutit on mõtteliste vahepeatustega, ühtse teemana progresseeruvale, veidikene isegi industriaalse muusika ääremaile eksleva albumi jaoks kindlasti vähevõitu. Paari loo võrra lisaminuteid ei teeks kurja, eriti arvestades, et lood “Threshold“, “EOS” ja “The Van Of Pleasant Living” mõjuvad platseebo kombel ainult ambientsete isutõstjatena. “EOS“-i nimilugu oleks inetu nimetada paljalt sisutäiteks, pigem ma mõtlesin, et siinkohal näib see loona, millel on potentsiaali kasvada olemasolevast veelgi millegiks sisult avaramaks ja ajaliselt pikemaks. Kahjuriväena vaenlaste rinde maatasa pühkivasse südamikku kuuluvad “Cayenne“, “Observer X“, “Combat Zen Speech” ja “Coach“. Ladusad ja laiahaardelised teemaarendused, nende omavaheline naturalistlik järjekord ja sulandumine. Ilmselge robustsuse ja elegantsi vahelise kontrastina töötavad Jarmo ning Magnuse iseloomult erinevad vokaalid. Tulena keelt ja kõri põletav “Cayenne” ning astraalse ajarännakuga eelajaloolisse metsa seonduv “Combat Zen Speech“, tungivad erksa aroomina haistmismeeltesse, kust neid kerget teed pidi välja ei ole võimalik rookida.

Talbot

Eelmaitse saamiseks on Jarmo (trummid, vokaal) ja Magnus (bass, klahvpillid, vokaal) kodulehele üles riputanud “EOS“-st täispikkuses digitaalse versiooni. Füüsilisse vormi manatud helikandjat saab osta alates 16-ndast märtsist, täpselt samast päevast millal saab alguses Talboti teine üleeuroopaline tuur nimega “Tour De Horizon 2010“.

Hinnang: 5/5

Talboti kodulehekülg
Talbot @ MySpace
Talbot @ Twitter
Talbot @ Facebook

1 arvamus

  1. […] 5/5 Transkontinentaalne Kiirtee http://kiirtee.bytemob.net/2010/03/talbot-eos-2010/ […]

Jäta oma arvamus