04
Apr 10

Tolmunud Mesipuu – Puusse Panen (2009)

Tolmunud Mesipuu - Puusse Panen (2009)

01. Kulda Ülevalt
02. Kui Ma Leian Sind Magamas
03. Kuradisosin
04. Puusse Panen
05. Lõpus Hakkab Sadama
06. Viska Tulle
07. Seitsmetolline
08. Professor, Prillipapa, Kuradi Intelligent Nahhui
09. Pulgapillamisvähk
10. Lugu Mustadest Tablettidest

Pastorikuues ja erkpunastes tossudes kitarrist, moodsas ülikonnas ja kõrvuni pähe tõmmatud mütsiloduga bassimees, ja tõsine trummar, pragmaatiline habemik, kes ei näe sootuks koomiline välja antud situatsioonis. Kui Tolmunud Mesipuu viljeleb sakraalset gospel-rokki, nagu nad deklareerivad, siis kurat – viimane on aeg lahti öelda ilmaliku elu võludest ja valudest ning astuda üllama ja mitmetahulisema eesmärgi nimel palvevennaks. Aga seda auga! Ma kujutan juba vaimusilmas ette, kuidas libapastor, lihtsameelne kaluripoiss ja kuri köstrihärra lasevad üheskoos vallatutel nootidel kõlada pühapäevahommikusel missal, piki kõrgeid kirikuvõlve, kumisedes ornamentidega sepistatud akendelt jumalasulasteni; mässumeelne instrumentide koor, mis viib ka kõige vaoshoituma, isekeskis piitsutava martüüri transilaadsesse konditsiooni, sest jumala hääl on rääkinud ja paljastanud vandenõuteooria, haleda tünga, mille järel ei oma enam miski tähtsust. Las pidustused ja orgia saavad alguse – käes on viimnepäev.

Tolmunud Mesipuud pühakohas kahjuks esinemas ei ole näinud, sest nii jumalapelglik inimene nagu ma olen, ei ole ma sinna päris mitu aastat sattunud. See-eest olen ma toda aastaid hästihoitud saladust, eelmisel aastal süva ja indie ringkondades palju kõneainet leidnud tragikoomilist punti näinud siinsamas, otse koduukse taga. Mahuks vaid plaadile see mänglev ja avantüristlikult pohhuistlik, enesesse naerev atmosfääriline element, siis oleks igati priima. Piisavalt energiat jätkub plaadikettalegi, aga teades kunstilembeste meeste täispotentsiaali, siis… üle pika aja on järjekordseks rõõmulaksuks neetumalt hea “Puusse Panen” käima lükata. Happy doom! Uka-tsaka-uka-tsaka-dam-dam-uka-tsaka.

Mõrkja laibalebrana, minoorse järelehõikena kadunukesele, juhatab vendade Sõnajalgade loomingut plagieeriva Tolmunud Mesipuu parimate palade kogumiku “Puusse Panen” sisse “Kulda Ülevalt“. Hais lämmatab. Nüüd võib pintsakutaskust võtta taskurätiku ja pisarad kuivatada, sest helgemat ja sõbralikumat sõnumit kätkevad “Kui Ma Leian Sind Magamas” ja “Lõpus Hakkab Sadama“, mõjuvad neutraalsemalt ja tuju kergitavamana, vahest isegi tiba naiivselt.

Nimilugu, “Puusse Panen“, kaigub kõrvus justkui verine ristirüütlite anastusretk metsikute paganate õilsasse paradiisiriiki, kus nood armetult gigantsete raudmõõkade vahel mullakõduks pekstakse. Lihtne aga muhe lugu. Too “Seitsmetolline” ei ole üldsegi sobilik nõrganärvilistele – on groteskne ja libe elukas teine. Judinaid peale ajav kriipiv algus ja egas põhisisugi siinkohal leebem ei ole. Ebamaiseim drone kompositsioon, mis meil siin Maarjamaa süngetes krüptides kokku on keevitatud. Barbaarse loomu poolest sobiks seitsmes rada paari üheksanda rajaga “Pulgapillamisvähk“. Toores ja lainetav bassivoog. Keegi tahtis söetablette? Ei mina oska neid tahta, ent mida rohkem kuulata lugu “Lugu Mustadest Tablettidest“, siis ühineb see kõikse kiirema tandemiga, kust leiab eest “Puusse Panen” ja “Seitsemetolline“. Nii maitsev ja lineaarselt kasvav riff.

Paneb imestama, et kus tuleb Tolmunud Mesipuul sedavõrd palju loomingulisi mõtteid, et täita 52 minutit puhastustuld nii mitmekülgse ja eristuva temaatikaga. Lõpuks sain need kurjast vaimust vaevatud mõtted kirja – olgu mulle siis jumal armuline.

Tolmunud Mesipuu

Vasakult paremale: Lauri Pajos (trummid), Heiki Lepist (bass) ja Ander Roots (kitarr).

Kuula!!!

Hinnang: 4/5

Tolmunud Mesipuu @ MySpace
Tolmunud Mesipuu @ Facebook

4 arvamust

 1. Ägedad tüübid ja äge muusika! Mis sa, kurat, veel oskad tahta…

  Mänts — 05.04.2010 @ 13:55
 2. Uut plaati ja kontserte?

  nitram — 06.04.2010 @ 11:22
 3. Laivi tahaks kusjuures küll.

  Harri — 06.04.2010 @ 11:33
 4. Lugu nr. 8 peakiri on inspireeritud minuga juhtunud intsidendist.

  Trash — 17.04.2010 @ 22:15

Jäta oma arvamus