21
Nov 10

Khuda & Lemon Trees @ Klubi Plink-Plonk (20.11.2010)

Eile Tartus ja täna Tallinnas, sedapsi, järk-järgult dinosauruse sammudega vallutab briti post-roki duo Khuda meite kodumaad. Lõunas oli soojendajaks Lemon Trees ja põhjas on kuuldavasti Tolmunud Mesipuu. Loomulikult oleksin tahtnud taas näha ja kuulata Tolmunud Mesipuud, ei tea miks Tallinn pidi selle au osaliseks saama, kuigi polnud paha ka see variant, et kuuldeulatusse sattusid kaks täiesti tundmatut ja avastamisrõõmu pakkuvat kollektiivi.

Olen tähele pannud, et vene juurtega bändidel on tavaliselt kaasas energiline ja elurõõmus kaaskond, kes pole kitsid ning jagavad oma rõõmu teistegagi – tantsiti ja joodi viina, ainult kalamari puudus. Biitniku-eufooria ja melanhoolia, kosmoloogiline indie-printsiip ja malbe, kuulajasõbralik ekstravertne rokk’n’roll. Lavasõu ja esinemise kulminatsioon olid võimsad: publiku joovastus oli ekstaasist seesugune, et üks otsustas vägisi monitori kangutama hakata ja selle enda pea kohale tõsta, mis õnneks või kahjuks tal siiski ei õnnestunud. Mõistan – lõpp oli võimas. Kava tundus selle pika ootamise järel võib-olla ehk liialt pikk, ent muidu oli Lemon Trees mõnus laivbänd.

YouTube Preview Image

YouTube Preview Image

Lemon Trees @ MySpace

Khuda laeni kõrguva võimendustehnika massiivsus ja pärlsinise valgusfooni kurjakuulutav rõskus ennustasid millegi suure ja enneolematu algust. Kõiki spektreid täitva muusika tegemise jaoks ei ole vaja orkestrit, vaid piisab ka kahest mehest: käelabadega saarepakke lõhkuv trummar ning mees kitarri ja looper‘iga, mille abil jaguneb muusika isekeskis veerevateks alammustriteks. Minimalistlik, kuid konkreetne – näib väga hästi toimivat ka duona, seega küsimused stiilis, et miks pole bassi või teist kitarri, tunduvad veidikene kohatud. Kombitsad hargnesid laiali ja ulatusid isegi ustest ning akendest välja, muuhulgas jõudsid ettekandmisele “Tallinn” ja “Pirsig“, ehkki ruumi sirutamise jaoks oleks võinud mõnevõrra rohkem, sest Khuda on suur ja elastne olevus.

YouTube Preview Image

Khuda @ MySpace

Jäta oma arvamus